podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Wybrzeże Kości Słoniowej - szczepienia, zdrowie
reklama

Wybrzeże Kości Słoniowej - szczepienia, zdrowie

Jamusukro     
wybrzeze.kosci.sloniowej
Wybrzeże Kości Słoniowej - podróże do Wybrzeża Kości SłoniowejWybrzeże Kości Słoniowej - mapa krajuWybrzeże Kości Słoniowej - spis artykułów i galeriiWybrzeże Kości Słoniowej - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeWybrzeże Kości Słoniowej - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaWybrzeże Kości Słoniowej - szczepienia, zdrowie, poradyWybrzeże Kości Słoniowej - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROWybrzeże Kości Słoniowej - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOWybrzeże Kości Słoniowej - przewodniki, mapy, atlasy
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Wybrzeża Kości Słoniowej. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu!
Zobacz cenę wizy do Wybrzeża Kości Słoniowej, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Szczepienia
Wirusowe zapalenie wątroby Azalecane
Wirusowe zapalenie wątroby Bzalecane
Żółta gorączkaobowiązkowe
Błonica, tężec, poliozalecane
Dur brzusznyzalecane
Wściekliznazalecane
Japońskie zapalenie mózgu-
Menigkokowe zapalenie oponzalecane
Zdrowie
Przy wjeździe należy okazać tzw. żółtą książeczkę z obowiązkowym ważnym szczepieniem przeciw żółtej febrze. W przeciwnym razie podróżny poddawany jest na lotnisku szczepieniu przez miejscowe władze sanitarne, które także wystawiają książeczkę – za usługę pobierana jest dość wysoka opłata (z możliwości tej nie należy korzystać poza sytuacjami koniecznymi). Zalecane jest szczepienie przeciw zapaleniu opon mózgowych i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Konieczna jest profilaktyka przeciw malarii – zarówno przed wyjazdem, podczas pobytu, jak i przez kilka tygodni po powrocie do Polski. Podróżujący powinien znać zasady higieny tropikalnej i umieć strzec się przed licznymi chorobami, jak malaria czy zakażenia pokarmowe.

Prywatna opieka medyczna, zwłaszcza w Abidżanie, jest na dobrym poziomie, dysponuje nowoczesnym sprzętem i materiałami. Apteki są dobrze wyposażone. Wizyta u lekarza kosztuje ok. 30 EUR, a doba w szpitalu ok. 80 EUR (do tej kwoty należy dodać koszty lekarstw, badań specjalistycznych i ewentualnych zabiegów). Przed przyjęciem do szpitala wnosi się kaucję, która może wynieść nawet do 1000 EUR. Należy mieć odpowiednio dużo ważnych czeków podróżnych lub – lepiej – kartę VISA czy MasterCard, które są uznawane w prywatnych klinikach. Nie zaleca się korzystania z państwowej służby zdrowia poza sytuacjami wyższej konieczności.